DİOMEDER, OKULUMUZUN AÇILIŞININ 60. YILI ÇALIŞMALARI VE MEZUNLAR GÜNÜ PROĞAMI İÇİN DEMİRCİ İLÇESİNE GİTTİ.


Açıklama: 05.12.2012 tarihinde, DİOMEDER Yönetimi olarak, günün erken saatlerinden itibaren Demirci’deydik. Demirci’de, Derneğimizin amaçları ve Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları için bir dizi görüşmeler yaptık.
Kategori: ETKİNLİKLERİMİZ
Eklenme Tarihi: 07/Aralık/2023
Geçerli Tarih: 24/Temmuz/2024, 07:12
Site: DİOMEDER - DEMİRCİ İLKÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ
URL: http://diomeder.com/haber_detay.asp?haberID=36


05.12.2012 tarihinde, DİOMEDER Yönetimi olarak, günün erken saatlerinden itibaren Demirci’deydik.
Demirci’de, Derneğimizin amaçları ve Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları için bir dizi görüşmeler yaptık.
Öncelikle belirtmeliyiz ki, başta İlçe Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Fakülte Dekanı Prof.Dr. Fatma Şaşmaz Ören ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Çetinkaya olmak üzere, herkes tarafından büyük bir ilgi ve samimiyetle karşılandık.
İlk ziyaretimizi İlçe Kaymakamımıza yaptık. Belediye Başkanımız ile de orada buluştuk.. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da katıldığı ilk toplantımızı Kaymakamlık Makamı’nda gerçekleştirdik. Toplantıda okulumuzun kuruluşunun 60. Yıldönümünün kutlanmasını, bu etkinlikler çerçevesinde okulumuz mezunları için Demirci’de nasıl bir program ve buluşma gerçekleştirebileceğimizi, mezunlar olarak yapmak istediğimiz “Öğretmenler Anıtı”nın okulumuz alanı içine yapılacak olan ilçenin tören alanı içinde yer almasını ve diktiğimiz fidanlarlın büyümesiyle oluşan çamlığa “Hüsamettin GÖNENÇ Koruluğu” adının verilmesini görüştük.
Temel konularda görüş birliği sağladığımız ve çok önemli bir yol aldığımız görüşmelerimiz bundan sonra da devam etmesi konusunda anlaştık.. Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, bize ayırdıkları zaman ve gösterdikleri ilgi için bir kere daha çok teşekkür ederiz..
Tarihi henüz kesin olarak belli olmamakla birlikte, okulumuzun kuruluşunun 60. Yılında buluşma yemeğini Demirci’de yapacağımız, yani Demirci’de buluşacağımız kesin.
Belki de son bir kez daha okulumuzda buluşmak, okulumuzu görmek ve eski günlerimizi yad etmek ve yaşamak, 1974 yılı mezunlarımıza 50. Yıl mezuniyet plaketlerini sunmak için, 2024 Mayıs ayı sonu veya Haziran ayı başı için programlarınızı açık tutmanız gerekebilir.. Daha sonra kendi evimize, yuvamıza, okulumuza geçtik.. Okulumuz yani CBÜ Eğitim Fakultesi Dekanımız Fatma Şaşmaz Ören’i ziyaret ettik.. Ziyaretimizde bize okulumuz ile fakültemizin günümüzdeki en canlı bağı olan Fakülte Öğretim Görevlisi Hayati Cezayirlioğlu ile yine okulumuz mezunu Demirci Akıncılar Derneği Başkanı Hüseyin Kıncı da eşlik ettiler.. Yeni görevinde başarılar dilediğimiz Dekanımız bizleri çok sıcak, çok samimi karşılayıp, gerçek anlamda evimizde hissettirdiler.. Görüşmelerimize okul yönetimi de katıldı.
CBÜ Eğitim Fakultesi Dekanımız Prof.Dr. Fatma Şaşmaz Ören ve okul yönetimi ile yaptığımız toplantıya ise, tarafımızdan hazırlanan ve okulumuzun ilk yıllarını, kuruluşunu, yani bizi anlatan bir sunum ile başladık. Ardından, okulumuzun kuruluşunun 60. yılı kutlama programı, 2024 yılı mezunlar buluşmamızın Demirci’de, okulumuzda yapılması ve bizler tarafından bundan 50-60 yıl önce dikilen çam fidanlarının büyüyerek oluşturdukları koruluğa en çok emeği geçen Hüsamettin Gönenç Öğretmenimizin adının verilmesi dahil her konuyu konuştuk ve görüş birliğine vardık. Bundan sonra da görüşmelerimizin sürdürülmesi ve işbirliği konusunda anlaştık.
Başta Sayın Dekanımız olmak üzere fakülte yönetimine ve bize eşlik eden arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.
Yaptığımız ziyaretler ve toplantılar sonucunda; Tarihi henüz kesin olarak belli olmamakla birlikte, okulumuzun kuruluşunun 60. Yılında buluşma yemeğini Demirci’de yapacağımız, yani Demirci’de buluşacağımız kesin... Belki de son bir kez daha okulumuzda buluşmak, okulumuzu görmek ve eski günlerimizi yad etmek ve yaşamak, 1974 yılı mezunlarımıza 50. Yıl mezuniyet plaketlerini sunmak için, 2024 Mayıs ayı sonu veya Haziran ayı başı için programlarınızı açık tutmanız gerekebilir Son durağımız Demirci Akıncıları Derneği idi. Demirci'nin önemli sivil toplum örgütlerinden olan Demirci Akıncıları Derneği'nin başkanı Hüseyin Kıncı okulumuz mezunlarından. Derneğimizin Demirci ve okulumuz ile ilişkilerini geliştirmekte bize büyük yardımları ve katkıları oluyor. Bundan sonraki süreçte de bunun süreceğine inanıyoruz.
Yaptığımız ziyarete yine okulumuz öğrencilerinden derneğin yöneticisi Ali Özkahraman ve Halil Temur'da katılarak bizi mutlu ettiler.
Demirci Akıncıları Derneği Başkanı Hüseyin Kıncı ve Demirci'de bizi ilk karşılayan Ali Özkahraman arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.
2