Değerli Meslektaşlarım


Açıklama: Demirci Mezunu Meslektaşlarıma Seslenişim
Kategori: DERNEĞİMİZDEN
Eklenme Tarihi: 17/Haziran/2018
Geçerli Tarih: 25/Haziran/2024, 01:24
Site: DİOMEDER - DEMİRCİ İLKÖĞRETMEN OKULU MEZUNLARI DERNEĞİ
URL: http://diomeder.com/yazar.asp?yaziID=11


   Değerli Meslektaşlarım,

   Öncelikle, Demirci İlköğretmen Okulu'nun 1975 yılı mezunu olarak, hepinizi içtenlikle selamlıyorum.

   Çalışma hayatımda her ne kadar öğretmen olarak görev yapmamış sayılsam da, bu süreç zarfında her an okul arkadaşlarımla, ilişkilerimi sıcak ve samimi tutmaya çalıştım. Onlarla olan diyaloglarımı kesmeden hatta artırarak sürdürdüm. Değerli meslektaşlarımın düzenlediği yemek organizasyonlarına katılmaya da özen gösterdim. Benzer etkinlik ve çabaları çok değerli gördüm ve önemsedim. Bu yönüyle, bu organizasyonlarda emeği, katkısı olan tüm meslektaşlarıma hepiniz adına şükran borçluyum.

   Bu kez, hep birlikte daha güçlü bir birlik ve sinerji yaratmak amacıyla resmi bir çatı altında toplanmanın yararına inandık. Demirci İlköğretmen Okulunun açılışının üzerinden 54 yıl, ilk mezunlarımızın üzerinden 51 yıl geçtikten sonra bir Dernek altında örgütlenmeyi tercih ettik.Bu elbirliğimizin çabası sonunda da 22 Haziran 2018 tarihinden itibaren Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları Derneği'ni kurmuş bulunmaktayız.

   Tüm mezunlarımız arasında sosyal ve kültürel işbirliğini öncelikli hedef olarak belirleyen Derneğimiz, en uzaktaki mezunumuzun sesini duymaya ve kendi sesimizi de ona duyurmaya çalışacaktır.

   Kurucular Kurulu olarak görev alan , başta öğretmenimiz Ayla SOMYÜREK, Kazım MIDIK, Ergün SINIK, Ahmet Ali YILDIZ, Ali Sami DOĞRUKUL, Raşit SELÇUK ve Nermin KESKİN olmak üzere asli görevimiz ise, Derneğimizi 6 ay sonra yapılacak Genel Kurula taşımak olacaktır.

 Genel Kurula çok sayıda üyesi olan bir dernek sıfatıyla gitmek, elbirliğimizi, güç birliğimiz birlikte sergilemek istemekteyiz. Bu heyecanımızı da adeta yıllar öncesi okulumuzun Taş Binasında sergilenen müsamereler tadında yaşamak ve yaşatmak istemekteyiz. İşte bu sebepledir ki, dernek üyeliğiniz, derneğin projelerine, çalışmalarına, etkinliklerine katkınız çok önemli ve değerlidir. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayacağınıza inanıyor, desteğinizin artarak devam edeceğine inanıyoruz.

   Derneğimizin kuruluşunun hepimize hayırlı olmasını diliyor, saygıyla selamlıyorum.

Haldun CEZAYİRLİOĞLU

Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları Derneği

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı